Ledelse

Thomas Vørnle

Thomas Vørnle

tv@dinstu.dk.
Telefon: 20713311
Leder af Erhvervsskolen af 2011

Kandidat i ... Læs Mere

Tanja Hoffmeyer Molbech

Tanja Hoffmeyer Molbech

tanja.molbech@dinstu.dk
Telefon: 21777975
Daglig leder af STU & Afdelingsleder Bragesgade

... Læs Mere
Kim Siegstad

Kim Siegstad

kim.siegstad@dinstu.dk
Telefon: 24234805
Afdelingsleder, Bragesgade

Uddannet lærer med linjefag i ... Læs Mere

Jørgen Søgaard

Jørgen Søgaard

jlfs@dinstu.dk
Telefon: 91112029
IT-Chef & Afdelingsleder – Frederikssundsvej & Middelalderlandsbyen

... Læs Mere
Annette Riisager Alskov

Annette Riisager Alskov

annette.alskov@dinstu.dk
Telefon: 42478848
Afdelingsleder, Saltværksvej

Har Master i ledelse af ... Læs Mere

Sidsel Boysen

Sidsel Boysen

sidsel.boysen@dinstu.dk
Telefon: 29886595
Afdelingsleder Borups allé

Har 6 års erfaring ... Læs Mere

Socialrådgiver  Psykolog

Merita Balint

Merita Balint

merita.balint@dinstu.dk
Socialrådgiver
Telefon: 2857 4606

Uddannet socialrådgiver fra 2005. Mangeårig ... Læs Mere

Gunnar Witt

Gunnar Witt

info@dinstu.dk
Supervisor og psykolog

Læreruddannet, autoriseret psykolog. Systemisk organisationskonsulent og ... Læs Mere

Administration

Lis Hagstrøm Lose

Lis Hagstrøm Lose

lis.lose@dinstu.dk
Bogholder

Kontoruddannet. Har arbejdet i 25 år med bogholderi ... Læs Mere

Lykke Borup

Lykke Borup

lykke.borup@dinstu.dk
Administrativ medarbejder

Tekst kommer…

... Læs Mere

Undervisere

Saltværksvej:

Andreas Rasch

Andreas Rasch

andreas.rasch@dinstu.dk
Kontaktlærer, idrætslærer og fysioterapeut

Fysioterapeut, friluftsinstruktør og fitnessinstruktør. Dyrker ... Læs Mere

Annie Hauerslev

Annie Hauerslev

annie.hauerslev@dinstu.dk
barselsvikar

Annie underviser bl.a. i psykologi

... Læs Mere
Boye Vedsted

Boye Vedsted

boye.vedsted@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i ejendomsservice, el-værksted & cykelværksted

Uddannet ... Læs Mere

Anders Frang

Anders Frang

anders.frang@dinstu.dk
tegnelærer

Anders er illustrator-uddannet fra Danmarks Designskole i 2015.
... Læs Mere

Janni Pedersen

Janni Pedersen

janni.pedersen@dinstu.dk
Køkkenassistent

Janni har mere end 20 års erfaring med ... Læs Mere

Kim Jespersen

Kim Jespersen

kim.jespersen@dinstu.dk
Kontaktlærer & underviser på motorværkstedet

Uddannet faglærer og automekaniker ... Læs Mere

Kirsten Gjedde

Kirsten Gjedde

Kirsten.Gjedde@dinstu.dk
Kontaktlærer & underviser i dansk, obu, engelsk, ADL og svømning

... Læs Mere
Klavs Mørk

Klavs Mørk

klavs.moerk@dinstu.dk
Praktikvejleder og underviser i Praktikparat

Uddannet skibsfører (Nordatlanten) og ... Læs Mere

Mette Rasmussen

Mette Rasmussen

mette.rasmussen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i dansk, naturfag, ADL og matematik.

... Læs Mere
Morten Svendsen

Morten Svendsen

morten.svendsen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i matematik, IT, grønt værksted & ... Læs Mere

Rasmus Vigh Dam-Jensen

Rasmus Vigh Dam-Jensen

rasmus.dam-jensen@dinstu.dk
Kontaktlærer, underviser i dansk, IT, engelsk, eSport, historie & ... Læs Mere

Borups Allé:

Anne Rømer

Anne Rømer

anne.romer@dinstu.dk 
Kontaktlærer & underviser i dansk, krea & historie

Læreruddannet ... Læs Mere

Anni Godiksen

Anni Godiksen

anni.godiksen@dinstu.dk
Timelærer og underviser i OBU og udfører ordblindetest ... Læs Mere

Caroline Thon

Caroline Thon

caroline.thon@dinstu.dk Underviser i billedkunst, krea, spansk, design, håndarbejde & yoga
... Læs Mere
Christian Bondo Schultz

Christian Bondo Schultz

christian.schultz@dinstu.dkKontaktlærer & underviser i matematik, engelsk, trivsel og sundhed og ... Læs Mere

Julie Theander

Julie Theander

julie.theander@dinstu.dkKontaktlærer & underviser i dansk, historie, samfundsfag og ADL

Lærer ... Læs Mere

Kai Hansen

Kai Hansen

kai.hansen@dinstu.dk 
Underviser i matematik, fitness, skak og praktiske fag.
Har ... Læs Mere

Marie Holm Thøgersen

Marie Holm Thøgersen

marie.thogersen@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser på køkkenhold, svømning og pædagogik og ... Læs Mere

Janne Toft Jensen

Janne Toft Jensen

janne.jensen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i syning

Uddannet journalist. Janne har ... Læs Mere

Bragesgade:

Abelone Storm

Abelone Storm

abelone.storm@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i biologi, matematik og hesteri

Abelone ... Læs Mere

Cathrine Vinther Hohnen

Cathrine Vinther Hohnen

cathrine.hohnen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i ridning og horsemanship

Uddannet ridelærer  ... Læs Mere

Diani Bohmann Zinck

Diani Bohmann Zinck

diani.zinck@dinstu.dk
Diani underviser i madkundskab og skal være med til ... Læs Mere

Gunni Grahn

Gunni Grahn

gunni.grahn@dinstu.dk
Kontaktlærer & Underviser i STUlab

Har siden 2015 arbejdet ... Læs Mere

Kristian Søltoft

Kristian Søltoft

kristian.soelstoft@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser i musik

Lærer med linjefag i ... Læs Mere

Lisa Nissen

Lisa Nissen

lisa.nissen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i eksamensdansk, personlig udvikling og kulturfag.

... Læs Mere
Marcus Downey

Marcus Downey

marcus.downey@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i IT og matematik.

Lærer med ... Læs Mere

Morten Hansen Stender

Morten Hansen Stender

morten.stender@dinstu.dk
Kontaktlærer og praktikkoordinator

Socialpædagog fra UCC. Systemisk narrativ efteruddannelse fra ... Læs Mere

Sebrina Baustier

Sebrina Baustier

sebrina.baustier@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser i krea og sprogfag.

Lærer med ... Læs Mere

Søren Magnusson

Søren Magnusson

soren.magnusson@dinstu.dk
Kontaktlærer & underviser i STUlab

Har undervist i IT, ... Læs Mere

Det kreative hus:

Cathrine Jerrik

Cathrine Jerrik

cathrine.jerrik@dinstu.dk
Underviser i Produktionskøkkenet ES2011

Kok og BA i Human ... Læs Mere

Clara olsen

Clara olsen

Vippeteknik – Det Kreative Hus

Underviser i vippeteknik på Glasvej/Det ... Læs Mere

Fie Bodenhoff

Fie Bodenhoff

Guldsmed – Det Kreative Hus

Fie Bodenhoff er uddannet guldsmed ... Læs Mere
Jan Skjoldborg Christensen

Jan Skjoldborg Christensen

jan.christensen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser

Jan er uddannet lærer med linjefag/linjefagskompetencer ... Læs Mere

Michael Tingsgaard

Michael Tingsgaard

tegnetegne@live.dk

Tegnelærer                  ... Læs Mere

Michael Wettendorff

Michael Wettendorff

miwer@miwer.dk

Underviser i tegning.

Michael er illustrator, Motion ... Læs Mere

Trine Steiro

Trine Steiro

Guldsmed – Det Kreative Hus

Trine er Msc i marketing ... Læs Mere

Oasen:

Maria Claumarch

Maria Claumarch

maria.claumarch@dinstu.dk
Underviser i ridning.

Uddannet rideterapeut og SOSU-assistent. Diplomuddannelse i ... Læs Mere

Cathrine Vinther Hohnen

Cathrine Vinther Hohnen

cathrine.hohnen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i ridning og horsemanship

Uddannet ridelærer  ... Læs Mere

Per Dich

Per Dich

Ansat på Oasen

Tekst er på vej.

... Læs Mere

Middelalderlandsbyen i Brøndby:

Anne Rømer

Anne Rømer

anne.romer@dinstu.dk 
Kontaktlærer & underviser i dansk, krea & historie

Læreruddannet ... Læs Mere

Kai Hansen

Kai Hansen

kai.hansen@dinstu.dk 
Underviser i matematik, fitness, skak og praktiske fag.
Har ... Læs Mere

Kasper Gabay

Kasper Gabay

kagab@brondby.dk
Tømrer

Uddannet tømrer med baggrund som skibsbygger. Udover sin ... Læs Mere

Muski Bræstrup

Muski Bræstrup

maya.braestrup@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser

Maya er cand.mag. i dansk og ... Læs Mere

STU-lab:

Gunni Grahn

Gunni Grahn

gunni.grahn@dinstu.dk
Kontaktlærer & Underviser i STUlab

Har siden 2015 arbejdet ... Læs Mere

Marcus Downey

Marcus Downey

marcus.downey@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i IT og matematik.

Lærer med ... Læs Mere

Søren Magnusson

Søren Magnusson

soren.magnusson@dinstu.dk
Kontaktlærer & underviser i STUlab

Har undervist i IT, ... Læs Mere

Pratikundervisere

Ali Abdul-Mawla

Ali Abdul-Mawla

Amager Action Center Ali er kørelærer og praktikkontakt for de unge ... Læs Mere
Clara olsen

Clara olsen

Vippeteknik - Det Kreative Hus Underviser i vippeteknik på Glasvej/Det Kreative Hus ... Læs Mere
Fie Bodenhoff

Fie Bodenhoff

Guldsmed - Det Kreative Hus
Fie Bodenhoff er uddannet guldsmed i 2012 ... Læs Mere
Jakob Frausing

Jakob Frausing

L.O.W. Skateacademy Jakob er serieiværksætter, indehaver af L.O.W. og har rødder i ... Læs Mere
Johnny og Jamie Rahbek

Johnny og Jamie Rahbek

Autoværkstedet RR Teknik i Dragør Far Johnny og søn Jamie har autoværkstedet ... Læs Mere
Mona Tahtamouni Molin

Mona Tahtamouni Molin

Hudplejeklinik Mynthe. Kosmetolog, læreruddannet og bachelor i arabisk. Har siden 2006 arbejdet ... Læs Mere
Morten Buchholtz

Morten Buchholtz

Tone-Tone Lydstudie Morten er komponist, studietekniker og professionel musiker - han spiller ... Læs Mere
Trine Steiro

Trine Steiro

Guldsmed - Det Kreative Hus Trine er Msc i marketing management og ... Læs Mere

Chauffører

Erik Okholm

Erik Okholm

Erik har været ansat som tjenestemand i mange år i ... Læs Mere

Lars Svendsen

Lars Svendsen

Lars har været chauffør på Erhvervsskolen siden 2022 og har ... Læs Mere

Mathias

Mathias

Tekst kommer indenfor den nærmeste fremtid..

... Læs Mere
René Asbøg

René Asbøg

René er uddannet finmekaniker og har arbejdet mange år på ... Læs Mere

René Lauritzen

René Lauritzen

René er oprindeligt uddannet transportarbejder og har arbejdet på lageret ... Læs Mere

Naturmedhjælpere

Tanja og Thomas

Tanja og Thomas

To børnevenlige grise ... Læs Mere
Prins

Prins

Rigtig god til unge mennesker og har arbejde inde for specialundervisningen i ... Læs Mere
Line

Line

Holder øje med alt og er meget kælne ... Læs Mere
Freak

Freak

Tidligere cirkushest med sans for lange rideture ... Læs Mere
Kaningruppen

Kaningruppen

Skal passes og plejes til alles fornøjelse ... Læs Mere
Laban

Laban

Som navnet antydet en festlig spilopmager ... Læs Mere
Kyllingerne

Kyllingerne

Leverer æg og hygge i den kommende tid ... Læs Mere
Gaea

Gaea

Fredelig ældre hest, der står meget stille ... Læs Mere
Svea, Cromo og Mikkel

Svea, Cromo og Mikkel

Altid glade og klar til en lille snak ... Læs Mere
Jumbo

Jumbo

Har tidligere arbejdet på Carlbergs med udbringning af øl og læskedrikke ... Læs Mere
Pjuske

Pjuske

Venligsindet papegøje, der bor i køkkenet, og er kun 60 år gammel ... Læs Mere
Weltiano

Weltiano

Sød hest, der endda har et lille føl ... Læs Mere
Ditlev

Ditlev

Vagt- og badehund ... Læs Mere
Klakkur

Klakkur

Kommer fra Island ... Læs Mere
Santa

Santa

Tidligere konkurrencehest ... Læs Mere