Ledelse

Thomas Vørnle

Thomas Vørnle

tv@dinstu.dk.
Telefon: 20713311
Leder af Erhvervsskolen af 2011 og botilbud.

... Læs Mere
Tanja Hoffmeyer Molbech

Tanja Hoffmeyer Molbech

tanja.molbech@dinstu.dk
Telefon: 21777975
Daglig leder af STU

Læreruddannet. Fag: Hjemkundskab, ... Læs Mere

Caroline Jacobsen

Caroline Jacobsen

caroline.jacobsen@dinstu.dk
Telefon: 30293578
Pædagogisk koordinator

Cand.merc., PD almen pædagogik og ... Læs Mere

Kim Siegstad

Kim Siegstad

kim.siegstad@dinstu.dk
Telefon: 24234805
Afdelingsleder, Borups Allé

Uddannet lærer med linjefag ... Læs Mere

Jørgen Søgaard

Jørgen Søgaard

jorgen.sogaard@dinstu.dk
Telefon: 27370748
Afdelingsleder, Bragesgade

Uddannet lærer, multimediedesigner, møbelsælger og ... Læs Mere

Annette Riisager Alskov

Annette Riisager Alskov

annette.alskov@dinstu.dk
Telefon: 42478848
Afdelingsleder, Saltværksvej & oasen

Har Master i ... Læs Mere

Supervision

Gunnar Witt

Gunnar Witt

info@dinstu.dk
Supervisor og psykolog

Læreruddannet, autoriseret psykolog. Systemisk organisationskonsulent og ... Læs Mere

Administration

Jan Jonasson

Jan Jonasson

jan.jonasson@dinstu.dk
HR konsulent

Læreruddannet. Certificeret coach. Udviklingskonsulent med speciale i ... Læs Mere

Lis Hagstrøm Lose

Lis Hagstrøm Lose

lis.lose@dinstu.dk
Bogholder

Kontoruddannet. Har arbejdet i 25 år med bogholderi ... Læs Mere

Undervisere

Saltværksvej:

Andreas Rasch

Andreas Rasch

andreas.rasch@dinstu.dk
Kontaktperson, idrætslærer og fysioterapeut

Fysioterapeut, friluftsinstruktør og fitnessinstruktør. Dyrker ... Læs Mere

Boye Vedsted

Boye Vedsted

boye.vedsted@dinstu.dk
Kontaktperson og underviser på Motorværksted ES2011

Uddannet automekaniker og ... Læs Mere

Cathrine Jerrik

Cathrine Jerrik

cathrine.jerrik@dinstu.dk
Underviser i Produktionskøkkenet ES2011

Kok og BA i Human ... Læs Mere

Julie Theander

Julie Theander

julie.theander@dinstu.dk
Kontaktlærer, underviser i dansk, historie, samfundsfag og køkken.

Lærer ... Læs Mere

Mikkel Belgsting

Mikkel Belgsting

mikkel.belgsting@dinstu.dk
Kontaktpædagog og underviser på Motorværksted ES2011

Socialpædagog og pædagogiske ... Læs Mere

Morten Svendsen

Morten Svendsen

morten.svendsen@dinstu.dk

Kontaktlærer og underviser i matematik og IT

Cand.Pæd.IT og ... Læs Mere

Rasmus Vigh Dam-Jensen

Rasmus Vigh Dam-Jensen

rasmus.dam-jensen@dinstu.dk
Kontaktperson, underviser i dansk, matematik, IT, engelsk, ADL og ... Læs Mere

Vivi Reinhold Vrå

Vivi Reinhold Vrå

vivi.reinhold@dinstu.dk
Mentor og køkkenunderviser.

Uddannet socialformidler og har i mange ... Læs Mere

Borups Allé:

Heidi Østergaard

Heidi Østergaard

heidi.ostergaard@dinstu.dk
Kontaktperson og mentor

Uddannet coach og Manuvision-kropsterapeutstuderende.
Har tidligere ... Læs Mere

Karin Tarp Sommer

Karin Tarp Sommer

karin.sommer@dinstu.dk
Orlov
Kontaktlærer og underviser i dansk, kommunikation, Viden om ... Læs Mere

Line Østerby

Line Østerby

line.osterby@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i dansk og engelsk

Lærer med ... Læs Mere

Marie Holm Thøgersen

Marie Holm Thøgersen

marie.thogersen@dinstu.dk.
Kontaktpædagog og underviser på køkkenhold og dessertholdet

Pædagog fra ... Læs Mere

Rune Winkel Josephsen

Rune Winkel Josephsen

rune.winkel@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i dansk, engelsk og samfundsfag

Cand ... Læs Mere

Serkan Teksen

Serkan Teksen

serkan.teksen@dinstu.dk
Kontaktpædagog og praktikkoordinator.

Socialpædagog fra Frøbel Seminaret.
Serkan har ... Læs Mere

Janne Toft Jensen

Janne Toft Jensen

janne.jensen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i syning og kommunikation.

Uddannet journalist ... Læs Mere

Bragesgade:

Jakob Bartholdy Bruun

Jakob Bartholdy Bruun

jakob.bartholdy@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i IT, STUlab & matematik.

Faglærer ... Læs Mere

Kristian Knold

Kristian Knold

kristian.knold@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser i idræt, yoga, dansk, engelsk, tysk ... Læs Mere

Kristian Søltoft

Kristian Søltoft

kristian.soelstoft@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser i musik

Lærer med linjefag i ... Læs Mere

Lisa Nissen

Lisa Nissen

lisa.nissen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser på køkkenhold og dessertholdet.

Lærer med ... Læs Mere

Marcus Downey

Marcus Downey

marcus.downey@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i IT og matematik.

Lærer med ... Læs Mere

Morten Hansen Stender

Morten Hansen Stender

morten.stender@dinstu.dk
Kontaktpædagog og praktikkoordinator

Socialpædagog fra UCC. Systemisk narrativ efteruddannelse ... Læs Mere

Sebrina Baustier

Sebrina Baustier

sebrina.baustier@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser på køkkenhold, billedkunst og sprogfag.

Lærer ... Læs Mere

Oasen:

Maria Claumarch

Maria Claumarch

maria.claumarch@dinstu.dk
Kontaktperson og underviser i ridning.

Uddannet rideterapeut og SOSU-assistent ... Læs Mere

Caroline Vera Wium-Andersen

Caroline Vera Wium-Andersen

caroline.Wium-andersen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser

Lærer med linjefag i dansk og ... Læs Mere

Cathrine Vinther Hohnen

Cathrine Vinther Hohnen

cathrine.hohnen@dinstu.dk
Kontaktperson, underviser i ridning og horsemanship.

Uddannet ridelærer  og ... Læs Mere

Brøndby:

Pratikundervisere

Ali Abdul-Mawla

Ali Abdul-Mawla

Amager Action Center Ali er kørelærer og praktikkontakt for de unge ... Læs Mere
Jakob Frausing

Jakob Frausing

L.O.W. Skateacademy Jakob er serieiværksætter, indehaver af L.O.W. og har rødder i ... Læs Mere
Johnny og Jamie Rahbek

Johnny og Jamie Rahbek

Autoværkstedet RR Teknik i Dragør Far Johnny og søn Jamie har autoværkstedet ... Læs Mere
Lene Stender

Lene Stender

La Møf Sy og Design Uddannet beklædningsdesigner fra Designskolen Kolding og Kunstakademiets ... Læs Mere
Maria Calope

Maria Calope

Vippeteknik - Det Kreative Hus Underviser i vippeteknik på Glasvej/Det Kreative Hus ... Læs Mere
Mona Tahtamouni Molin

Mona Tahtamouni Molin

Hudplejeklinik Mynthe. Kosmetolog, læreruddannet og bachelor i arabisk. Har siden 2006 arbejdet ... Læs Mere
Morten Buchholtz

Morten Buchholtz

Tone-Tone Lydstudie Morten er komponist, studietekniker og professionel musiker - han spiller ... Læs Mere
Trine Steiro

Trine Steiro

Guldsmed - Det Kreative Hus Trine er Msc i marketing management og ... Læs Mere

Naturundervisere

Angel

Angel

angel@dinstu.dk Angel underviser på Oasen ... Læs Mere
Freak

Freak

freak@dinstu.dk Freak underviser på Oasen. Han bliver også kaldt Delle til daglig ... Læs Mere
Gaea

Gaea

gaea@dinstu.dk Gaea underviser på Oasen ... Læs Mere
Jumbo

Jumbo

jumbo@dinstu.dk Jumbo underviser på Oasen ... Læs Mere
Klakkur

Klakkur

klakkur@dinstu.dk Klakkur underviser på Oasen ... Læs Mere
Laban

Laban

laban@dinstu.dk Laban underviser på Oasen ... Læs Mere
Prins

Prins

prins@dinstu.dk Prins underviser på Oasen ... Læs Mere
Santa

Santa

santa@dinstu.dk Santa underviser på Oasen ... Læs Mere
Weltiano

Weltiano

weltiano@dinstu.dk Weltiano underviser på Oasen. Hun kaldes også Mutti p.g.a. hendes føl ... Læs Mere