Ledelse

Thomas Vørnle

Thomas Vørnle

tv@dinstu.dk.
Telefon: 20713311
Leder af Erhvervsskolen af 2011 og botilbud.

...
Tanja Hoffmeyer Molbech

Tanja Hoffmeyer Molbech

tanja.molbech@dinstu.dk
Telefon: 21777975
Daglig leder af STU

Læreruddannet. Fag: Hjemkundskab, ...

Lykke Borup

Lykke Borup

lykke.borup@dinstu.dk
Telefon: 26838081
Leder af administration

Cand.Merc. Tidligere underviser på ...

Louise Gjelfort

Louise Gjelfort

louise.gjelfort@dinstu.dk.
Telefon: 40594662
Afdelingsleder, Bragesgade

Lærer fra Zahles seminarium med ...

Rune Bové

Rune Bové

rune.bove@dinstu.dk
Telefon: 53657717
Afdelingsleder, Borups Allé

Lærer med linjefag i ...

Supervision

Gunnar Witt

Gunnar Witt

info@dinstu.dk
Supervisor og psykolog

Læreruddannet, autoriseret psykolog. Systemisk organisationskonsulent og ...

Uffe Esben Pedersen

Uffe Esben Pedersen

uffe.pedersen@dinstu.dk.dk
Psykolog og mentor

Lærer og autoriseret psykolog.
Mange års ...

Administration

Jan Jonasson

Jan Jonasson

jan.jonasson@dinstu.dk
HR konsulent

Læreruddannet. Certificeret coach. Udviklingskonsulent med speciale i ...

Lis Hagstrøm Lose

Lis Hagstrøm Lose

lis.lose@dinstu.dk
Bogholder

Kontoruddannet. Har arbejdet i 25 år med bogholderi ...

Susanne Marie Salskov

Susanne Marie Salskov

susanne.salskov@dinstu.dk
Sekretariatsmedarbejder

Lærer med linjefag i dansk/kommunikation – samt Den ...

Undervisere

Englandsvej:

Andreas Rasch

Andreas Rasch

andreas.rasch@dinstu.dk
Kontaktperson, idrætslærer og fysioterapeut

Fysioterapeut, friluftsinstruktør og fitnessinstruktør. Dyrker ...

Josefine Eiby

Josefine Eiby

josefine.eiby@dinstu.dk
Underviser i matematik

Lærer med linjefag i matematik, dansk ...

Martin Janney-Poulsen

Martin Janney-Poulsen

martin.janney-poulsen@dinstu.dk
Kontaktperson og mentor

Cand. pæd. psyk. fra RUC.
Har ...

Mikkel Belgsting

Mikkel Belgsting

mikkel.belgsting@dinstu.dk
Kontaktpædagog og underviser i motorlære

Socialpædagog og pædagogiske fag ...

Rasmus Vigh Dam-Jensen

Rasmus Vigh Dam-Jensen

rasmus.dam-jensen@dinstu.dk
Kontaktperson, underviser i dansk, matematik, IT, engelsk, ADL og ...

Birgitte Ohsten

Birgitte Ohsten

birgitte.ohsten@dinstu.dk
Underviser i forumspil, kommunikation, historiefortælling og drama.

Skuespiller, facilitator, ...

Borups Allé:

Camilla Tresselt

Camilla Tresselt

camilla.tresselt@dinstu.dk
Underviser i matematik

Lærer med linjefag i matematik, dansk ...

Illona Lohmann

Illona Lohmann

illona.lohmann@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i matematik, syning og SoMe.

Lærer ...

Karin Tarp Sommer

Karin Tarp Sommer

karin.sommer@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i dansk, kommunikation, Viden om verden ...

Marie Holm Thøgersen

Marie Holm Thøgersen

marie.thogersen@dinstu.dk.
Kontaktpædagog og underviser på køkkenhold og dessertholdet

Pædagog fra ...

Marlene Bjørn

Marlene Bjørn

marlene.bjoern@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i engelsk

Lærer med linjefagene dansk, ...

Sune Munch

Sune Munch

sune.munch@dinstu.dk
Underviser i samfundsfag, matematik, krop og sundhed, og på ...

Janne Toft Jensen

Janne Toft Jensen

janne.jensen@dinstu.dk
Underviser i syning og kommunikation.

Uddannet journalist. Janne har ...

Bragesgade:

Henrik Pedersen

Henrik Pedersen

henrik.pedersen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser i IT, matematik og multimediedesign

Lærer, ...

Kristian Knold

Kristian Knold

kristian.knold@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser i idræt, yoga, dansk, engelsk, tysk ...

Kristian Søltoft

Kristian Søltoft

kristian.soelstoft@dinstu.dk.
Kontaktlærer og underviser i musik

Lærer med linjefag i ...

Lisa Nissen

Lisa Nissen

lisa.nissen@dinstu.dk
Kontaktlærer og underviser på køkkenhold og dessertholdet.

Lærer med ...

Sebrina Baustier

Sebrina Baustier

sebrina.baustier@dinstu.dk.
Underviser på køkkenhold, billedkunst og sprogfag.

Lærer med linjefag ...

Oasen:

Maria Claumarch

Maria Claumarch

maria.claumarch@dinstu.dk
Daglig ledelse af Oasen, kontaktperson og underviser i ridning.

...
Jesper Pedersen

Jesper Pedersen

jesper.pedersen@dinstu.dk
Kontaktperson, underviser i dyrehold og ridning samt på køkkenhold ...

Cathrine Vinther Hohnen

Cathrine Vinther Hohnen

cathrine.hohnen@dinstu.dk
Kontaktperson, underviser i ridning og horsemanship.

Uddannet ridelærer  og ...

Solister:

Morten Hansen Stender

Morten Hansen Stender

morten.stender@dinstu.dk
Kontaktpædagog og praktikkoordinator

Socialpædagog fra UCC. Systemisk ...

Signe Skafte Jensen

Signe Skafte Jensen

signe.jensen@dinstu.dk
Kontaktperson, praktik koordinator, ergoterapeut

Professionsbachelor i ergoterapi fra Professionshøjskolen ...

Pratikundervisere

Morten Buchholtz

Morten Buchholtz

morten.hansen@dinstu.dk Producer og indehaver af Tone-Tone Lydstudie.

Morten er komponist, ...

Lene Stender Hansen

Lene Stender Hansen

lene.stender@dinstu.dk Designer og indehaver af La Møf Sy og Design ...
Bettina Højsgaard

Bettina Højsgaard

bettina.hojsgaard@dinstu.dk Kontaktperson og mentor. Neuroaffektiv psykoterapeut med overbygning som narrativ ...
Henning Pagaard

Henning Pagaard

info@dinstu.dk Faglærer. Tømrer Er uddannet tømrer og guitarbygger. Har gennem ...
Jonn Vinther Martinsen

Jonn Vinther Martinsen

info@dinstu.dk Underviser i gastronomi og ansvarlig for køkkenuddannelsen på Erhvervsskolen ...
Karim Belkhelfa

Karim Belkhelfa

info@dinstu.dk Frisør Uddannet i 1985 og har arbejdet som frisør ...
Klistet

Klistet

Klistet@dinstu.dk
Meget meget roligt gemyt. Stor erfaring inden for ridning ...
Mona Tahtamouni Molin

Mona Tahtamouni Molin

mona.molin@dinstu.dk Kosmetolog og ejer af Hudplejeklinik Mynthe. Kosmetolog, læreruddannet og ...
Özgür Ergün

Özgür Ergün

info@dinstu.dk Uddannet automekaniker. Har arbejdet flere år på Ydre Nørrebro ...
Ronnie Tange-Trentemøller

Ronnie Tange-Trentemøller

info@dinstu.dk Socialpædagogisk medarbejder og musiker. Har arbejdet i forskellige institutioner ...
Sille Maria Engel

Sille Maria Engel

sille.engel@dinstu.dk Underviser i gastronomi Er uddannet kok og arbejder i ...
Sinclair

Sinclair

Sinclair@dinstu.dk
Rolig, empatisk og god til at arbejde under alle ...